1. Co to jest Skrytka Depozytowa?

Jest to indywidualnie przechowywana skrzynka umiejscowiona w bezpiecznym sejfie lub skarbcu, który jest dostępny tylko dla posiadacza klucza. Skrytka Depozytowa służy do przechowywania cennych rzeczy, których dana osoba nie chce przechowywać w domu lub w miejscu pracy. Wynajmujący zobowiązuje się uiścić roczną opłatę za korzystanie ze skrytki, którą można otworzyć jedynie poprzez połączenie przydzielonego klucza, osobistego numeru identyfikacyjnego (PIN) i zabezpieczenia biometrycznego.

2. Dlaczego potrzebuję skrytkę depozytową?

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swoich cennych przedmiotów w domu lub w pracy, pomyśl o wynajęciu skrytki depozytowj. Trend wskazuje, że włamania wewnętrzne rosną, a instalacja bezpieczeństwa domowego zapewnia jedynie ograniczoną ochronę, ponieważ właściciele mogą zostać zmuszeni do otwarcia swoich domowych sejfów pod groźbą przemocy fizycznej. Ponadto, poprzez wynajęcie skrytki depozytowej koszty ubezpieczenia mieszkania powinny zostać zmniejszone.

3. Co się stanie jeśli zgubię klucz bądź kartę dostępu do budynku?

W momencie wypożyczenia sejfu otrzymasz dwa identyczne klucze. Jeśli zgubisz jeden lub oba klucze, powinieneś natychmiast poinformować Skarbiec Wrocław. Następnie musisz umówić się na spotkanie z nami, aby upewnić się, że jesteś obecny, kiedy ślusarz otwierzy twój sejf. Będziesz odpowiedzialny za poniesienie kosztu usługi ślusarskiej i późniejsze naprawy, które będą wymagane.

Wymiana zamka – wymagany ślusarz: 1200 PLN

Jeśli zgubisz kartę dostępu, nowa karta zostanie wydana po uiszczeniu 120 PLN, w tym VAT. Dostęp do skrytki nie zostanie przyznany bez odpowiedniej karty dostępu.

4. Jakie przedmioty są głównie przechowywane w skrytkach depozytowych?

Gotówka

Diamenty

Kamienie szlachetne

Ważne dane

Kopie zapasowe dysków

Testamenty

Akty urodzenia

Metale szlachetne, np. złoto, srebro itp.

Paszporty

Rzadkie kolekcje monet / znaczków

Medale wojskowe

Dzieła sztuki

Ważne klucze

Lista inwentarza domowego / wideo

Akt małżeństwa

Film ślubny

Zwroty podatku dochodowego

Rodzinne fotografie

Certyfikaty udziałów

Umowy ubezpieczenia

5. Czy są jakieś przedmioty zakazane, których nie wolno przechowywać w sejfie?

Tak. Nie wolno przechowywać żadnych przedmiotów, które są nielegalne; np. broń palna, materiały wybuchowe, kanistry gazowe, płyny lub przedmioty łatwo psujące się. Zobacz nasze warunki, aby uzyskać listę dodatkowych zabronionych przedmiotów.

6. Co potrzebuję aby założyć u was konto?

Możesz odwiedzić nas osobiście każdego dnia w godzinach otwarcia, zadzwoń do nas, aby umówić się na spotkanie lub zarezerwować skrytkę depozytową online. Będziemy wymagać od Ciebie udowodnienia tożsamości za pomocą akceptowalnej formy dokumentu fotograficznego (ważny paszport dowód osobisty lub prawo jazdy) oraz dowodu adresu (rachunek za media lub wyciąg z konta bankowego nie starszy niż 3 miesiące).

7. Czy mogę dać innym osobom dostęp do mojej skrzynki?

Tak. Osoby zarejestrowane do korzystania z Twojej skrytki w Skarbiec Wrocław będą miały dostęp do obszaru przechowalni i twojej skrytki depozytowej. Nie więcej niż trzy osoby mogą być zarejestrowane, aby uzyskać dostęp do jednej skrytki depozytowej w dowolnym momencie. Żadna osoba poniżej 18 roku życia nie będzie mogła zarejestrować się ani uzyskać dostępu do sejfu.

8. Ile kosztuje Wasza usługa i jak mogę zapłacić?

Ceny zaczynają się od mniej niż 20 PLN za dzień. Do otwarcia nowego konta wymagany jest jednorazowy depozyt w wysokości 400 PLN. Kaucja podlega zwrotowi, gdy umowa kończy się wraz ze zwrotem kluczy i kart dostępu. Nasz minimalny okres wynajmu to 3 miesiące. Płatności można dokonać w gotówce za pomocą PLN, euro, funta szterlinga, dolara amerykańskiego, czekiem, kartą kredytową lub kartą debetową. Kliknij tutaj, aby zobaczyć rozmiary skrzynek i ceny.

9. Jakie są godziny otwarcia?

Nasz skarbiec jest czynny od poniedziałku do piątku od 9:30 do 18:00 i od 12 do 16 w sobotę.

10. Gdzie się znajdujecie?

Adres zostanie podany niebawem.

11. Czy moje przedmioty są ubezpieczone podczas przechowywania?

Zawartość każdej skrytki depozytowej jest objęta polisą ubezpieczeniową.

12. Jak mogę odnowić lub anulować kontakt z Wami?

Około miesiąc przed wygaśnięciem umowy Skarbiec Wrocław skontaktuje się z Tobą, aby odnowić umowę. Jeśli nie chcesz przedłużać ważności, klucze i karty dostępu muszą zostać zwrócone do nas osobiście lub listem poleconym przed datą wygaśnięcia umowy. Więcej informacji można znaleźć w naszych warunkach umowy.

13. Czy rząd lub organy ścigania mogą uzyskać dostęp do mojej skrytki depozytowej?

Nie. Jedyny przypadek, w którym jesteśmy zmuszeni otworzyć skrytkę, jest wtedy, gdy przedstawiono nam ważne orzeczenie sądowe.

14. Czy Skarbiec Wrocław trzyma kopię zapasową mojego klucza?

Nie. Zostaną wydane tylko 2 klucze unikalne dla twojej skrytki.

Każda skrytka depozytowa jest otwierana za pomocą systemu podwójnego zamka. Klucz “klienta” i jeden “nasz”. Każde pudełko wymaga obu kluczy, aby uzyskać dostęp. Ani Skarbiec Wrocław, ani klient nie może sam otworzyć skrytki.

15. Co się stanie z moją skrytką depozytową po mojej śmierci?

Jeśli w momencie Twojej śmierci nie ma “wyznaczonej osoby” na twoim koncie, nastąpią normalne procesy prawne. Po przyznaniu spadku, wykonawca testamentu otrzyma dostęp do skrytki. Osoba zgłaszająca twoją śmierć powinna przynieść poświadczoną kopię aktu zgonu do naszego biura. Dostęp do skrytki depozytowej będzie dozwolony tylko do celów wyceny spadkowej. Żadne przedmioty nie mogą być usunięte, dopóki nie zostanie wykazane odpowiednie przyznanie spadku.

16. Czy mogę przechowywać dzieła sztuki lub cenne meble w moim skarbcu?

Tak – Skarbiec Wrocław oferuje specjalne pomieszczenia na przedmioty wielkogabarytowe. Mają one 150cm szerokości, 300cm długości i 270cm wysokości. Są idealne do bezpiecznego przechowywania obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki oraz cennych mebli. Nasze prywatne przechowalnie utrzymują się w stałej temperaturze dla optymalnego przechowywania cennych przedmiotów. Wstępna rezerwacja jest zalecana, ponieważ dostępna jest ograniczona liczba pomieszczeń.

17. Co się stanie, jeśli nie odnowię konta przed upływem okresu wypożyczenia?

Skontaktujemy się z Tobą około 30 dni przed planowanym odnowieniem umowy wynajmu skrytki, co da Ci wystarczającą ilość czasu na jej opłacenie.

Jeśli nie opłacisz umowy na kolejny okres przed wymaganą datą odnowienia, na Twoje konto zostanie naliczona dodatkowa opłata za przedłużenie w wysokości 200 PLN.